Po loňské domácí Čertovské pohádce chceme také letos diváky a divačky pozvat na pohádkové představení, které bude už takovou malou pozvánkou na blížící se prosincové vánoční svátky a prvním zahájením adventu.

Pohádka vypráví o tom, jak se Kašpárek potká s Honzou - to je hned nad slunce jasné, že z toho kouká nějaká čertovina. A když se navíc kvůli zlé hostinské ocitnou ve strašidelném mlýně, nikoho nepřekvapí, že v tom mlýně straší! A jak!

Jak známo, pohádek není nikdy dost. A tahle je navíc plná napětí a krásných písniček. Tak se přijďte pobavit, rádi vás přivítáme – malé, velké, mladé, starší i nejstarší – tato pohádka je opravdu pro všechny.

S myšlenkou založit dětský divadelní kroužek ve městečku Pecka přišla Ivana Nosková, ale dlouho nevěděla, jak to udělat, když na Pecce není žádné kulturní zařízení. Sháněla opravdu dlouho, ale žádné vhodné prostory neobjevila. Až se nakonec dohodla s ředitelkou ZŠ Věrou Pavlovou a kroužek založila přímo ve škole. Nyní už děti zkouší v sále městského úřadu, kde mohou mít i kulisy a rekvizity.

Jak to dopadne s Honzou, Kašpárkem a celou bandou veselých kamarádů? To se dozvíte v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 18. listopadu od 15 hodin. Vstupné 70 a 30 Kč, občerstvení zajištěno v přilehlé restauraci.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.