Letošní ročník byl již pátým setkáním, a kromě současné generace našich úspěšných závodníků se zde představila i generace nastupujících juniorských závodníků.

Magnetem pro diváky se stal francouzský dvojnásobný vítěz Rallye Paris Dakar Jean Louis Schlesser, který se dříve podílel i na organizaci Africa ECO Race, která vede ve stopách původní trasy rallye Paříž – Dakar. A protože čeští jezdci se účastní rallye Dakaru již od 80. let minulého století, byly zde k vidění i závodní stroje TATRA a LIAZ z této doby. A dokonce projížděly po závodní dráze stejnou trasu jako současné závodní speciály. Na autodrom se na ně přišlo podívat přes 6 500 diváků, což je pro autodrom jedna z největších návštěv historie autodromu.

Sosnovské setkání je zajímavé mimo jiné také tím, že všichni návštěvníci mohou i do depa přímo si sáhnout na závodní stroje i na jejich posádky. Závodníci tak byli stále obklopeni diváky i v depu a vytrvale jim odpovídali na zvídavé otázky, a také se s nimi ochotně fotografovali i podepisovali podpisové karty, plakáty i fanoušky donesené knihy, trička a řadu dalších věcí, na které se lze podepsat.  

Součástí Mogul Dakar Setkání bývá i autogramiáda všech účastníků setkání. Nejinak tomu bylo i letos. Organizátor Autodrom Sosnová pro diváky opět připravil originální prospekt formátu A3, na kterém byla fotografie všech účastníků setkání a pod každou fotografií místo na podpis. Tímto způsobem lze celkem snadno získat podpisy všech účastníků a nikoho nevynechat. Při vstupu na autogramiádu obdrží každý návštěvník zmíněný plakát a pak postupně projde všechny účastníky, kteří mu plakát podepíší a mnohdy přidají i vlastní fotografii s podpisem.  

Pro zpestření celého dne před tribunami předvedl své umění kaskadér Michal Martínek ze skupiny Crazy Day, který při vystoupení střídal motocykly i čtyřkolku. Pozadu nezůstal ani Adam Lacko, který při své exhibiční jízdě okruhovým závodním speciálem také mohutně driftoval. Koneckonců nebyl sám.

Ráno i odpoledne byla připravena driftovací show tří vozů, při které občas auta mizela v oblacích kouře ze spálených pneumatik. Bohužel při druhé jízdě krátce po výjezdu na trať začal jeden z vozů v zadní části hořet, a protože v dosahu nebyl funkční hasičský vůz ani velký hasicí přístroj, než přijela po 13 minutách od vzniku požáru požární jednotka z České Lípy, vůz zcela podlehl plamenům. 

Na dakarských setkáních v Sosnové je vidět, jakou má tento sport oblibu mezi fanoušky.

Další fotografie

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.