Plně klimatizovaná JIP s deseti lůžky a nejmodernějším vybavením je v pátém patře, v prostorách bývalého oddělení ORL. Po dezinfikování všech prostor bude nová JIP od poloviny září sloužit nejen pacientům z chirurgického oddělení, ale také nemocným z ortopedie, urologie a gynekologie. Zřízení nového specializovaného oddělení doporučila všem nemocnicím v zemi Česká společnost pro traumatologii a ortopedii.

„Tuto jednotku intenzívní péče od nás nekompromisně vyžadovala Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP),“ zmínil generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Petr Chmátal hlavní důvod investice za bezmála 39 miliónů korun.

Pokud by nemocnice oddělení nevybudovala, pojišťovna by s ní neuzavřela smlouvy na proplácení velkých ortopedických operací kyčelních a kolenních kloubů. „Je to výrazný krok vpřed, zejména v maximalizaci zabezpečení pooperační bezpečnosti našich pacientů,“ dodal Chmátal a připomněl, že investice byla dokončena přesně po roce působení nového vedení nemocnice.

„Českolipská nemocnice patří mezi dlouhodobě zanedbávaná zdravotnická zařízení, proto jsme na tuto důležitou investici přispěli částkou 37 miliónů korun,“ připomněl hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD).

Ač jsou podle ministra Hegera menší nemocnice v bývalých okresních městech, stejně jako ta v České Lípě, důležitým pilířem zdravotní péče, potýkají se na rozdíl od větších zařízení s velkými finančními problémy.

„Velké nemocnice mají dostatečný finanční polštář, menší nemají kde šetřit a tak to dohánějí větším úsilím personálu, který si zaslouží pozornost a ocenění,“ prohlásil ministr a získal si tak sympatie přítomných lékařů a sester. Českolipská nemocnice, která je jednou ze dvou krajských nemocnic v Libereckém kraji, slouží pro spádovou oblast se 110 000 obyvateli.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.