Letošní zima přinášela značné výkyvy, kdy po rekordních mrazech, které sahaly na třicítku, padaly teploty během tří dnů téměř k nule, a tak se naši ledoví plochodrážníci po předchozích třech letech, kdy se zimě i ledu dařilo, letos moc nesvezli. Do poloviny února se žádný oficiální závod neodjel a ještě v neděli 10. února nebylo jasné, zda se letošní klání o mistra republiky uskuteční.

Ledařská asociace nakonec v pondělí oficiálně potvrdila, že se v sobotu mistrovský závod v Hamru na Jezeře pojede. Protože do tohoto nádherného rekreačního střediska známého z filmu Dovolená s andělem přijeli naši nejúspěšnější ledaři, tedy bratři Jan a Antonín Klatovští, dalo se předpokládat, že se můžeme těšit na super zážitky a že zřejmě titul poputuje právě do Klabo Teamu.

Z našich špičkových ledařů totiž chyběl pouze Petr Klauz, jinak se sešla nejsilnější sestava tuzemských borců doplněná kvartetem ze zahraničí. Po roční pauze způsobené zraněním se na ledové ovály vrátil exmistr republiky Andrej Diviš, který spolu s Klatováky předloni vybojoval bronzovou medaili z mistrovství světa družstev a předloni v Hamru zvítězil.

Krátce po třinácté hodině nastoupila celá šestnáctka startujících na slavnostní zahájení a představení se přihlížejícím divákům. Diváků bylo rozhodně proti předchozím ročníkům méně, ale nelze se divit, protože řada lidí měla po rozhodnutí asociace již na víkend jiný program, ale kdo opravdu chtěl, do Hamru přijel.

Po 15. rozjížďce se sešli všichni závodníci s ředitelem závodu i traťovými komisaři, protože v první zatáčce za startem se objevily velké praskliny a rozhodovalo se, zda bude závod pokračovat či nikoliv. Nakonec se uskutečnila ještě jedna jízda, ale prasklinami v ledu si našla voda cestu na povrch a jediný podnik letošního šampionátu jednotlivců musel být předčasně zrušen (nebezpečí pádů a případného prolomení ledu).

V těchto chvílích byl bezpečně v čele Jan Klatovský, který díky svým čtyřem vítězstvím získal svůj třetí titul a vyrovnal tak počet svého otce. Jeho starší bratr Antonín prohrál pouze s ním, avšak v sedmé jízdě porazil Lukáše Volejníka, což se nakonec ukázalo jako klíčové pro určení majitele stříbra.

Konečné výsledky:

1. KLATOVSKÝ Jan, Klabo team (3, 3, 3, 3) 12
2. KLATOVSKÝ Antonín, Klabo team (3, 3, 2, 3) 11
3. VOLEJNÍK Lukáš, Osečná (3, 2, 3, 3) 11
4. HUTLA Lukáš, ZP Pardubice (2, 3, 1, 3) 9
5. JELL Marcus, Německo (1, 3, 3, 2) 9
6. PECINA Jan, Osečná (3, 2, 2, 2) 9
7. HUTLA Radek, ZP Pardubice (2, 1, 3, 1) 7
8. DIVIŠ Andrej, AK Divišov (2, 2, 2, 1) 7
9. KREUZBERGER Josef, Rakousko (2, 2, 0, 2) 6
10. VIŠVÁDER Vladimír, PDK Mšeno (1, R, 2, 2) 5
11. RŮŽIČKA Robert (1, 1, 1,0) 3
12. DIVIŠ Josef, AK Divišov (0, 0, 1, 1) 2
13. BĚHAL Martin, PDK Mšeno (1, 1, 0, R) 2 (los)
14. RATHGEB Thomas, Rakousko (d, 0, 1, 1) 2 (los)
15. BIRN Markus, Švýcarsko (0, 1, 0, 0) 1
16. KLAUZ Jan (d, N, N, N) 0

Další fotografie

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.