Trať v těsné blízkosti Vehicle Hall byla velmi dobře připravena a několikametrové muldy dávaly tušit, že kluci budou létat hodně vysoko a daleko, což se v závodech potvrdilo.

Jedná se o jízdy pod širým nebem, kdy uměle vybudovaná trať vede přes hliněné překážky (vysoké muldy), které umožňují jezdcům létat vzduchem a při těchto skocích jezdci předvádějí různé triky na kolech BMX.

Dopolední čas patřil tréninkovým jízdám a v pravé poledne začaly první kvalifikační jízdy skupin Experts a Masters a od 14 hodin pak ovládli dráhu v rámci kvalifikace jezdci skupiny Profi. V 16 hodin pak začaly samotné závody.

Postoupivší jezdci předváděli v závěrečných jízdách doslova kaskadérské kousky. Mnohametrové lety končily drsnými pády, ale kluci jsou jako gumoví a přítomná RZS nemusela zasahovat, až na drobné odřeniny. Na závěr předvedli závodníci tzv. vláček, kdy jeli všichni celou trať těsně za sebou.

Všechno bylo skvělé, počasí přálo až moc, stánky RedBullu, Jagermeisteru i Staropramenu se sličnými holčinami byly v obležení. Přítomni byli zástupci Canonu, kteří zde měli svůj stánek, v kterém asistentka fotografa ihned tiskla pořízené fotografie ze závodů či dětí, které se nechaly cvaknout na závodním kole připevněném na stojanu před hangárem, a fotky velikosti pohlednice šly pochopitelně na dračku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.