K rozepři mezi partnery došlo 28. února v obci Mimoň na Českolipsku v jednom z panelových domů. Dvaačtyřicetiletý muž se zde pohádal se svou o dva roky mladší přítelkyní. Při hádce po bytě pobíhal tříletý jorkšírský teriér. To se nelíbilo rozzlobenému muži a psa nakopl takovou silou, že mu způsobil smrtelné zranění.

Čtyřicetiletá žena vzala svého psa ihned k veterináři, ten ale zemřel ještě během cesty do ordinace. Žena podala na dnes již bývalého přítele trestní oznámení, kterým se policisté zabývali a vyžádali si i pitevní protokol, který dokazoval smrt způsobenou útokem muže.

„Vyžádaný znalecký posudek vyčíslil jeho hodnotu částkou 12 000 korun. Toto vyčíslení pochopitelně slouží jen pro potřeby trestního řízení a v žádném případě nemůže vynahradit emocionální ztrátu, kterou majitelka pejska utrpěla,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.

„Vyšetřovatel vypracoval v této souvislosti usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin poškození cizí věci, které si obviněný převzal minulý pátek 13. dubna. Za tento čin mu hrozí odnětí svobody až na jeden rok,“ uzavřela mluvčí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.