Author 50 Bezděz

V neděli 22. května se koná cyklistický závod Author 50 Bezděz. Jak napovídá název, trasa povede tradičně v romantickém kraji Karla Hynka Máchy se startem a cílem pod královským hradem Bezděz - dlouhá bude 50 km s převýšením 465 m.

Akce se bude konat v chráněném území, proto je cílem pořadatele udržet prostředí čisté. V prostoru startu a cíle budou umístěny barevné kontejnery na tříděný odpad. Vysbírané odpady budou následně ekologicky recyklovány. Bližší informace o závodu najdete na www.50bezdez.cz.

Tour získává stále lepší renomé

V roce 2010 se závodů účastnilo přibližně 13 000 závodníků. Asi stejný počet tvoří doprovod závodníků a přihlížející fanoušci. Akce tedy přímo oslovují kolem 25 000 sportovně založených osob.

Organizátoři se zaměřují na ochranu životního prostředí, protože část etap vede chráněnými oblastmi. „V rámci všech závodů bude umožněno třídění odpadů ve startu i cíli, areály budou vybaveny barevnými kontejnery, do kterých mohou návštěvníci třídit,“ říká Šárka Nováková, tisková mluvčí společnosti EKO-KOM. Společnost, která je již podruhé partnerem celé tour, se v České republice stará o třídění a využití odpadu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.