Doksy jsou vyhledávaným rekreačním střediskem na březích Máchova jezera. V kraji tajemna, temných vášní i lásky, jak je popsal Karel Hynek, po němž je jezero pojmenováno. Zdejší trojkřídlý zámecký komplex, dosud poměrně opomíjený, se v současné době probouzí k životu.

Vrchní čert je na informace skoupý, ale po úspěchu úštěckého muzea se jistě je na co těšit.

Nebojte se, že se budete bát...

„Čeká tu na vás Labyrint strašidelných pohádek, ze kterého si odnesete spoustu zajímavých zážitků. Bavit se tu budou malí i velcí. Ač je v názvu slovo „strašidelných“, bát se nemusíte. Vaši průvodci se postarají o to, abyste se z labyrintu všichni v pořádku vrátili. A na co se můžete těšit? Ukážeme vám převzácný strachoměrný přístroj, tajuplnou babylonskou věž, podivné spící město, provedeme vás bažinou a … ne, ne, všechno vám rozhodně neprozradíme,” říká pekelník J. Stejný

Kromě toho tu na vás čekají i roztodivné předměty, u kterých můžete vyzkoušet svůj důvtip a znalosti.

Valdštejnské Doksy

Zámek Doksy je v majetku města. Sídlo bylo dlouhá léta spojeno s Valdštejny, původně tu ale stavěli Berkové z Dubé, kteří v severních Čechách měli rozsáhlé majetky.

Po Valdštejnově smrti zámek získal jeden z jeho vrahů, plukovník Butler. Po jeho smrti ho vdova prodala opět Valdštejnům. Těm několikrát modernizovaný zámek zůstal až do roku 1945. Poté přešel na československý stát. V té době byl necitlivě rekonstruován a přišel o vzácné interiéry.

V Doksech také sídlí Muzeum Čtyřlístku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.