Baráčnický, tedy lidový či staročeský, ples byl připraven v sobotu 19. února v Zákupech. Do posledního místa zaplněný sál netleskal během večera jen zdejší dvojici hudebníků, ale i několika překvapením večera.

Tím prvním bylo bezesporu vystoupení dětského kroužku mažoretek, kterým čest "chránil" i jeden šikovný mladík. Dalšími vystupujícími byli jako již mnoho let furianti, neboli členové folkórního souboru Furiant z Malé Bělé u Bakova. Své taneční vystoupení vzali pěkně od podlahy

Soubor vystoupí i příští sobotu 26. 2., kdy bude velký baráčnický ples v Jablonci nad Nisou. Lístky do tomboly byly rozprodány během chvilky, nejen proto, že je nabízela děvčata v krojích, ale především proto, že byla velmi bohatá a obsahovala přes čtyři sta cen.

Největší zájem byl samozřejmě o hlavní cenu, což byla pětikilová uzená kýta. Nikdo však nepohrdl ani šiškami salámu, dorty či budkami pro ptáčky.

Před půlnocí se na parketě objevila skupinka orientálních tanečnic. Asi málokdo by v nich hledal ještě před chvílí do bohatých krojů oblečené dívky ze souboru Furiant.

V Zákupech se zkrátka ples povedl. Masopustní průvod je tu čeká za týden. A v městě, kde se karnevalové masky vyrábějí, bude jistě zase exkluzivní.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.