Bohatý průvod městem směrovaný do kulturního stánku vyrazil z náměstí po slavnostní mši v opravovaném kostele svatého Mikuláše.

Při řazení průvodu, kterému vévodily dožínkové věnce a chasa v krojích, byly rozdávány vynikající koláčky, kterým žádný z návštěvníků nemohl odolat. Kapela Průvan hrála do kroku nejen zemědělcům a jejich technice, ale i představitelům obce, kraje a senátorovi Karlu Kapounovi.

Ti všichni byli slavnostně přivítáni a obdarování výše zmiňovanými dožínkovými věnci a kyticemi v útulném přírodním prostoru, kde se v kulturním programu během odpoledne vystřídalo hned několik skupin účinkujících. Největší potlesk sklidily samozřejmě místní děti, jakož i s vtipným vystoupením jejich rodiče.

Úvod programu obstaral se svým dožínkovým programem folklórní soubor Furiant z Malé Bělé u Bakova nad Jizerou, následovaný skupinou historického šermu Golem z Brniště, mažoretkami z Nového Boru a hudebními skupinami MP3 a Next Band.

V Brništi se též během soboty soutěžilo v dřevosochání a skulptury byly opravdu velmi zajímavé a originální. Na celém programu, který probíhal za slunečného počasí, bylo vidět, že je připravován s nefalšovanou láskou k řemeslu a obci.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.