V rámci projektu Setkání válečných veteránů a mezinárodní komunity paintball připravil svaz důstojníků a praporčíku AČR již druhý ročník této soutěže, známou především zkratkou PCAC (paintball czech army cup).

Samotná soutěž začala až v sobotu, ale ten, kdo přijel už v pátek, měl o zábavu postaráno. V jednom z otevřených hangárů totiž probíhalo setkání s válečnými veterány z mezinárodních misí. Poutavé vyprávění bylo doplněno i autentickými záběry.

Soutěž začala v sobotu slavnostním nástupem všech zúčastněných družstev. Po představení týmu organizátorů popřál všem genmjr. v zál. ing. Stanislav Chromec, CSc. hodně štěstí. Zanedlouho po projevu se z hřišť ozývala střelba z paintballových zbraní.

Celkem se akce účastnilo 20 týmů po zhruba 10 členech. Minimální počet členů v jednom družstvu bylo 6, maximální pak 10. Boje trvaly až do pozdního odpoledne, kdy nastala chvíle vyhlášení. Lonští vítězové se letošního ročníku soutěže PCAC nezúčastnili a vítězství si tak zajistil tým Hazard.

Během celého dne byl připraven bohatý program. Příznivci adrenalinových sportů se mohli podívat na seskok parašutistů a prohlédnout si historické zbraně, které během dne předvedli příslušníci armády.

Sláva vítězům, čest poraženým zaznělo a všichni účastníci soutěže si podali ruce na znamení míru. Letošní PCAC skončilo. Zároveň však začaly přípravy na další ročník této ojedinělé akce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.