I přes smolné situace v mistrovských turnajích, které výrazně promlouvaly i do konečného pořadí ČP, se podařilo nesmazatelně zapsat do historie Aleně Gregůrkové. Potřetí v řadě ovládla nejprestižnější kategorii ČP jednotlivkyň, což se v minulosti žádné jiné ženě nepovedlo.

Příliš ji nechybělo ke stejnému kousku, hattricku v ČP dvojic žen (se spoluhráčkou z Prahy Marcelou Rajmanovou), kde skončila stříbrná. Letošní sbírku cenných kovů zkompletovala bronzem z ČP mixů, kde naposledy bodovala v roce 2008 (tenkrát to byl také bronz a také s Josefem Dlabem). Gregůrková je proto jediná osoba (včetně mužského osazenstva), která v letošní sezóně získala medaili ve všech kategoriích ČP, ve kterých měla právo startovat.

Podobně svůj um letos zúročil i Antonín Davídek. Tomu se podařilo vystoupat na stupně vítězů ČP ve dvou kategoriích - dvojic mužů a mixů - a pokaždé to byl stupeň druhý. V ČP jednotlivců mu ke stejné bilanci, kterou předvedla Gregůrková, chyběly tři pozice respektive necelých 900 bodů. V této kategorii ho porazili mimo jiných Pavel Drtil a Martin Popelka, kteří obsadili třetí respektive čtvrté místo.

Poprvé v kariéře se mezi třemi nejlepšími ženami roku objevila Šárka Dvořáková, která doplnila vítěznou Gregůrkovou třetím místem. Druhý dabl z ČP pak obstaraly sestry Melicharovy, které si rozdělily první dvě místa mezi žákyněmi v pořadí první Nela, druhá Nicol. V mládežnických kategoriích ČP zaváleli ještě bronzoví hoši Roman Benecký (junioři) a Petr Hofman (žáci).

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.