Ve sportovní hale ZŠ Komenského se během sobotního dne vystřídalo na tumblingu, trampolíně a pódiové skladbě rekordních 37 družstev a 10 trií celkem v sedmi kategoriích (430 závodníků a závodnic).

TeamGymový „maraton“ začal již o půl osmé ráno kategorií Junior III. - dívky nad 16 let.

Trutnovské družstvo prokázalo, že patří k republikové špičce tohoto sportu, získalo zlaté medaile a zároveň i zlatý pohár a absolutní prvenství v Českém poháru Prospect Cup, který je součtem nejvyšších osmi závodů za celý rok.

Tým ve složení Tereza Svobodová, Eliška Slavková, Eliška Krejčí, Veronika Krejčí, Katka Bydžovská, Michaela Bachtíková, Nikola Ježková a Kamila Krejčová podává stabilně medailové výkony a jejich vystoupení před domácím publikem bylo krásným poděkováním trénérům Jirkovi Matuškovi a Hance Jarošové.

V nejmladší kategorii Junior I. mělo družstvo Spartaku také své želízko v ohni. Mezi 15 týmy se prosadilo družstvo devíti až jedenáctiletých děvčat – Natálie Kolínová, Sabina Geciová, Alena Hauptová, Karolína Slavíková, Nina Jezdinská, Lenka Tylová, Barbora Oravcová a Pavlína Hellingerová.

Trenérky Eva Rudolfová, Lída Oravcová a Kája Hellingerová měly obrovskou radost  z předvedeného výkonu s velmi vysokou obtížností, díky němuž gymnastky získaly zlaté medaile před svým největším rivalem družstvem Chropyně. V Poháru Prospect Cup jim pak celkové prvenství uniklo o pouhé tři body a bylo z toho druhé místo a stříbrný pohár v konkurenci 28 družstev.

V kategorii Junior I. se představilo i druhé družstvo Trutnova, jež tvoří Anna Švecová, Františka Prokůpková, Veronika Kerhátová, Natálie Mládková, Natálie Krejčí, Alena Ježková, Alena Pekárková a Alice Vránová. Zlepšující se formu potvrdilo jejich desáté místo a tak byly trenérky opět spokojené.

I závod trií přinesl zajímavou podívanou a v podání domácích gymnastek Sabiny Chaloupkové, Adély Seifertové, Kristýny Bednářové a Natálie Rackové opět zlaté medaile. Ve stejné kategorii zazářili i chlapci Dominik Karel Janko, Marián Jedlička, Ondřej Schreiber a Jakub Grus a za své výkony si odnesli kov stříbrný.

Podařená gymnastická akce byla více než úspěšně zakončena až po osmé večerní hodině.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.