Protože se jedná o jubilejní desátý závod, chystají organizátoři několik novinek. „Tou zásadní bude způsob výběru trati a volba jednotlivých úkolů - budou mezi nimi i některé nové,“ uvedla předsedkyně organizačního výboru Blanka Hlavatá.

Zatím se účastníci vydávali nazdařbůh do světa nebo kopírovali vybrané části Rally Krkonoše a zastavovali na rozmanitých zajímavých místech v okolí trasy. Tentokrát bude závodníky čekat tematicky zaměřená cesta. Námět však zůstane až do startu utajen, aby nenapovídal víc, než je třeba.

Co se týče samotných příprav, ty jsou v plném proudu. Pilně se pracuje na grafice dokumentů, definitivní podoba trati je také hotová. Známé je už také místo startu. „Ve hře byly tři lokality. Díky vstřícnému přístupu ZOO ve Dvoře Králové nad Labem nakonec opět odstartujeme od tamního Safari kempu. Parkoviště u něj je ideálním prostorem pro tradiční zkoušku zručnosti,“ informoval ředitel závodu Vladimír Hlavatý.

Po zkoušce zručnosti se posádky vydají přes dva hlavní záchytné body na trasu dlouhou zhruba 150 km. Projedou rovněž časovou kontrolou a budou mít dostatek času na výrobu jistého předmětu. Ten symbolicky propojí jubilejní desátý ročník s prvním. Doporučeno je proto přibalit si na cestu dostatečně dlouhý kus něčeho pružného. Cíl je plánován na příjemném místě uprostřed přírody.

S desátým ročníkem je v neposlední řadě spojeno také vyhlášení dalšího pětiletého cyklu závodů. Průběžné pořadí je připraveno a nezbývá než čekat na vítěze letošního ročníku. Nejlépe vykročeno mají tentokrát Jakub Dytrych s Janou Javůrkovou těsně následovaní Alešem Jeřábkem střídajícím na sedadle spolujezdce Jana Tyrychtra a Jana Holého.

První přihlášky jsou již na místě a další se jistě brzy přidají. Všechny potřebné informace a dokumenty najdete tradičně na webu www.rallykrkonose.cz. Na setkání se organizátoři těší už za necelé tři týdny, tedy 30. září mezi 7:30 a 8:30 ve Dvoře Králové.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.