Hlavní částí programu bude provedení Biblických písní Antonína Dvořáka. Dále zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Charlese Gounoda, Léona Boëllmanna a Sigfrida Karg-Elerta.

Mezzosopranistka Dagmar Pecková studovala na Státní konzervatoři v Praze a po angažmá v Sächsische Staatsoper v Drážďanech byla několik let členkou Staatsoper v Berlíně.

Během své úspěšné profesionální kariéry se představila na světových operních a koncertních scénách jako např. Carnegie Hall New York, Concertgebouw Amsterodam, Opéra de Monte-Carlo, Opéra National de Paris, Opernhaus Zürich, Royal Opera Hause Covent Garden London, San Francisco Opera nebo Wigmore Hall v Londýně. Opakovaně spolupracovala s prestižními orchestry jako je např. BBC Symphony, Cleveland Sympony, Česká filharmonie, NHK Symphony Orchestra Tokyo, Pittsburg Symphony, Staatskapelle Berlin, Tonhalle Zürich, Wiener Philharmoniker a další.

Varhaník Pavel Svoboda je laureátem soutěží Pražské jaro a Bach-Wettbewerb Leipzig. Absolvoval Akademii múzických umění v Praze a roční stáž na Universität der Künste v Berlíně. V roce 2013 se stal laureátem soutěže Pražské jaro, v roce 2016 získal 2. cenu a titul Bachpreisträger v prestižní mezinárodní soutěži v Lipsku.

Jako sólista vystupuje s orchestry, účinkuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. Je dramaturgem a uměleckým ředitelem festivalu F. L. Věka a předsedou spolku PROVARHANY, který se zaměřuje se na ochranu historických varhan. Hru na varhany vyučuje na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a je vedoucím Oddělení historicky poučené interpretace na Hudební a taneční fakultě AMU v Praze.

Koncert začíná v 18 hodin.

Vzhledem k omezené kapacitě kostela doporučují pořadatelé rezervaci vstupenek, která je možná prostřednictvím e-mailu rezervace@hudebniletokuks.cz.

Další koncerty festivalu se uskuteční 6. a 20. července a 3. a 17. srpna.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.