Projekt obnovy varhan v Hajnici tak podpoří další špičkoví umělci. Během koncertu, který začíná v 17 hodin, zazní Sonáta A dur Františka Bendy a Romantické kusy a Sonatina G dur Antonína Dvořáka. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na opravu hajnických varhan.

Interpreti

Houslový virtuos Václav Hudeček zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech, kdy vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. V té době ho slyšel legendární David Oistrach, jehož byl posléze Hudeček žákem. Od svého londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších podiích (Carnegie Hall, Osaka Festival Hall, Sydney Opera), s nejlepšími světovými orchestry (Berliner Philharmoniker, Cleveland Symphony Orchestra, Gewandhaus Leipzig a další), jakož i na světových festivalech (Osaka, Salzburg, Istanbul, Perth, Helsinky).

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem. Pedagogicky působí na Konzervatoři Plzeň a na Gymnáziu a hudební škole hlavního města Prahy.

Projekt obnovy varhan

První etapa opravy královského nástroje byla dokončena v závěru loňského roku. Nyní je možné přispívat na druhou etapu a to jak finančním příspěvkem na sbírkové konto, tak formou adopce píšťal. Doposud bylo na opravu hajnických varhan shromážděno 232 120 korun. 

Koncert opět pořádá obec Hajnice, římskokatolická farnost Hajnice a Královédvorský chrámový sbor.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.