České filharmonické kvarteto vzniklo v roce 2000 z iniciativy členů České filharmonie. Zvuk kvarteta, který je typický pro českou kvartetní školu, je vysoce ceněn odbornou kritikou.

Těleso účinkuje pravidelně v komorních cyklech České filharmonie, na festivalech po celé České republice a v zahraničí (Velká Británie, Lucembursko, Německo, Japonsko, Izrael, Čína, Slovensko). Soubor se podílel na japonském projektu Terapie Mozartem, v jehož rámci nahrál řadu Mozartových komorních skladeb. Pro významný japonský label Octavia Records soubor natočil Mozartovy „Haydnovské“ a „Pruské“ kvartety.

Na programu benefičního koncertu v Hajnici budou skladby W. A. Mozarta, A. Dvořáka, B. Smetany, L. Janáčka, G. Pucciniho a E. Elgara.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude tentokrát použit na druhou etapu opravy hajnických varhan, neboť první etapa byla úspěšně dokončena v loňském roce.

K projektu opravy varhan v kostele sv. Mikuláše v Hajnici byla zřízena veřejná sbírka a přispívat je možné na transparentní účet nebo formou adopce píšťal.

Koncert, jehož pořadateli jsou obec Hajnice, římskokatolická farnost Hajnice a Královédvorský chrámový sbor, začíná v 16 hodin.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.