Oslavy 100. výročí založení samostatného Československa v Týništi nad Orlicí se budou konat v neděli 28. října na nově zrekonstruovaném Mírovém náměstí.

Město připravilo pro své občany a všechny, kdo si budou chtít toto významné výročí připomenout, bohatý kulturní program, v jehož průběhu starosta slavnostně odhalí bustu T. G. Masaryka.

Na jevišti se od 13 hodin postupně představí děti z mateřských škol s lidovými písničkami, Dechový orchestr ZUŠ a Mažoretky Týnky, děvčata z tanečního oboru ZUŠ zatančí lidové tance, TJ Sokol předvede dvě sletové skladby. Bude vyhlášen vítěz vědomostní soutěže „Co má vědět správný Čech“, pražské divadlo JEDEME K VÁM předvede hru „vévévé.československo.cs“, která připomene významné události naší republiky od rozpadu Rakousko-Uherské monarchie napříč všemi režimy. Program na jevišti uzavře Mladý týnišťský big band se Zdeňkou Kolaříkovou koncertem …v hávu první republiky.

Krom programu na pódiu můžete na náměstí vidět členy 1. praporu Stráže obrany státu v dobových uniformách, historická vozidla (včetně albrechtických hasičů), na velkoplošné obrazovce se budou postupně promítat významné týnišťské historické milníky.

A na dokreslení atmosféry a zpestření nedělních oslav bude už od 11 hod. v prostorách náměstí probíhat Jarmark historických řemesel (účast přislíbilo bezmála 50 řemeslníků).

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.