Majitelka Diana Sternbergová jako úspěšná bytová architektka věnuje velkou pozornost nejenom detailům v interiérech zámecké expozice, ale také v parku, který od jara do podzimu nabízí různé proměny v podobě kvetoucích keřů, stromů a dalších rostlin.

Nedílnou součástí jsou zde růže, díky nimž lze Častolovice považovat za „růžové království“. Vždyť Diana Sternbergová začala s vysazováním růžových keřů ihned po svém návratu na zámek a v tomto trendu pokračuje dodnes - v současné době čítá sbírka růží v zámeckém parku pozoruhodných 220 druhů a opět kvetou nejen v rozáriu, ale v jiných zákoutích.

Jedná se jak o růže moderní, tak především historické (staromódní), kvetoucí pouze jednou ročně a vyznačují se krásně naaranžovanými korunními lístky s výraznou vůní. Častolovickou kolekci dále doplňují růže anglické, vyšlechtěné Davidem Austinem, jež spojují prvky moderních a historických růží v jeden půvabný celek.

Všechny druhy královny květin jsou právě nyní k vidění v plné kráse a samozřejmě také k přivonění v zámeckém parku. Zkrátka červen patří v Častolovicích rozkvetlým růžím, a tak zasněné: „Tady to tak krásně voní,” lze slyšet z mnoha koutů.

Uznalá slova jsou potvrzením, že procházka rozkvetlým rozáriem přináší nezapomenutelné zážitky nejen vizuální.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.