Letošní filmovou přehlídku v kinematovlaku odstartuje v pondělí 24. června v 16 hodin dětský animovaný snímek Pat a Mat nás baví, který v 17.30 vystřídá loutkový film Pojďte pane, budeme si hrát č. 1. V 19.30 hodin mohou fanoušci kinematografie zhlédnout příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny Hastrman s Karlem Dobrým v hlavní roli.

Také další dny kinematovlaku v Dobrušce mají podobně laděný program. Děti si určitě vychutnají různá Krtkova dobrodružství, animované i hrané filmy jako Kuky se vrací, O Kanafáskovi, Mach a Šebestová, Ferdinand, Špunti na vodě nebo pohádku Čertí brko.

Pro jejich rodiče a prarodiče poběží vždy v 19.30 hodin filmy jako Tátova volha, Rivalové, Teorie tygra, Po čem muži touží nebo zajímavý dokument Hanzelka a Zikmund v Sovětském svazu.

Tradiční hudební rozlučkou s kinem na kolejích ve městě F. L. Věka je Koncert na peróně. Letos se uskuteční v neděli 30. června od 18 hodin a zahrají na něm dechová hudba Valánečka s kapelníkem Milanem Venclem a country-folková sestava Sedmé nebe. 

Všechna představení budou za přispění ČD České dráhy národní dopravce, ČD Cargo, SŽDC, města Dobruška a společnosti Servisbal Obaly odehrána zdarma.      

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.