Iniciátorem a organizátorem koncertu byl smíšený pěvecký sbor Kácov z Nového Města nad Metují pod vedením sbormistra Jiřího Skopala, který na benefici také samozřejmě předvedl své nesporné umění. V jeho podání zazněly skladby rozmanitých žánrů od Jazzové mše Boba Chilcotta, přes lidovou Milá moja až po duet Kristýny a Fantoma opery.

Stranou nezůstali ani žáci základní školy v Dobřanech. Na podiu velkého sálu Společenského centra – Kina 70 v Dobrušce ukázali hudební talent Bára Pinkasová (příčná flétna), Majda Grulichová a Šimon Pátek (saxofon) a klavírista – samouk Vojta Pacourek, který, jak prozradil ředitel Mgr. Jan Grulich, hraje na piano o přestávkách ve škole.

Velký aplaus sklidila i kapela Lazy Brass, založená absolventem dobřanské základky – bubeníkem Honzou Pátkem. „Líné dechy“ zahrály například skladby od Deep Purple nebo melodie z filmů Shrek nebo Lví král. V závěrečné části koncertu se pak tato sestava přidala ke Kácovu - jeviště se zcela zaplnilo a všem dohromady to ladilo náramně.

Na konci benefice Mgr. Jan Grulich s trochou nadsázkou poznamenal: „Děkuji Evropské unii, že nám na školu věnovala 26 milionů, ale i za to, že nám nedala celou částku, protože díky tomu můžeme pořádat tak skvělé věci, jakou byl dnešní benefiční koncert.“

Zároveň dodal, že podle aktuálních propočtů zbývá na dokončení projektu rozšíření prostor školy o druhé patro zajistit 3 miliony korun, a to za 4 měsíce, které zbývají do začátku dalšího školního roku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.