Na koncertu vystoupí pěvecký sbor Kácov z Nového Města nad Metují, pardubická kapela Lazy Brass a v neposlední řadě žáci ZŠ Trivium Plus, která na svém facebooku vzkazuje: „Těšit se můžete na Majdu, Vojtu, Šímu a další skvělé muzikanty ze školy. Na pohodovou kapelu Lazy Brass a pěvecký sbor Kácov. Společně budeme hrát a zpívat do druhého patra dobřanské školy.“

Zvýšení kapacity školy formou nástavby připravovalo její vedení v čele s ředitelem Mgr. Janem Grulichem deset let. Z celkové částky 34 milionů korun na realizaci tohoto náročného projektu chybí v současné době 3,5 milionu korun a benefiční koncert bude jedním z prostředků, jak část z těchto financí zajistit a přiblížit se tím k vytouženému cíli, jímž je zahájení provozu od 1. září. 

Podle Mgr. Jana Grulicha vzniknou díky přestavbě čtyři nové kmenové učebny, které svou velikostí budou odpovídat standardu, dále tři odborné učebny, výtah pro vozíčkáře, učebna pro integrované žáky, kreativní učebna, odpovídající školní jídelna a zároveň také školní aula, větší šatna i prostory pro družinu.

Alespoň částečně se tak podaří uspokojit zájem o místa v této škole, který v posledních letech vysoce převyšuje její kapacitu. Ukazatelem, potvrzujícím zájem je mimo jiné fakt, že základní škola Trivium Plus má v současné době 180 žáků, zatímco v domovské obci Dobřany žije 130 stálých obyvatel.

Podle informací ředitele pomáhá dokončit a především finančně zajistit projekt nástavby druhého patra velké množství lidí – přispívají rodiče žáků, dále třeba nadace Zeměkvět, firmy a obce z okolí, Královéhradecký kraj. I díky nim se podařilo za deset měsíců shromáždit šest milionů korun.

Za připomenutí stojí i „případ“ klavíru Republika, vyrobeného královéhradeckou firmou Petrof u příležitosti sta let vzniku Československa. Náklady na výrobu uhradila firma WLC Park s.r.o. a 22. listopadu 2018 se pianino vydražilo na charitativním galavečeru v pražském Rudolfinu pořádaném časopisem Forbes - na sbírkové konto projektu putovala úctyhodná částka 1 milion korun.

Benefiční večer, charakteristicky nazvaný Hrajeme a zpíváme do druhého patra, začíná v 19 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.