Mimořádnému okamžiku ovšem předcházel dopolední sportovní program – Středoškolský pohár, v němž se v atletice, fotbalu, nohejbalu a streetbasketbalu utkali studenti všech tří místních středních škol.

Pohár pro celkového vítěze předával hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a radostně ho zvedli nad hlavu reprezentanti průmyslové školy.

Před slavnostním otevřením zrekonstruovaného hlavního stadionu, kde vznikl nový travnatý povrch pro fotbal a především tartanový atletický okruh se šesti dráhami a sektory pro technické disciplíny v hodnotě více než 20 milionů korun, hejtman Jiří Štěpán řekl: „Opravdu smekám nejen před sportovci, ale zároveň i před vedením města, že investuje do sportu a do tohoto krásného zázemí. Věřím, že tu vyrostou nové naděje a vzniknou nové rekordy. A i kdyby rekordy nebyly, sportovat má smysl.“

Petr Lžíčař, starosta Dobrušky mimo jiné připomněl nejdůležitější okamžiky v historii stadionu: „Dobrušský stadion byl vybudován v akci Z. S jeho vznikem je neodlučitelně spojeno jméno Václava Šperla, který stavbě stadionu věnoval značné úsilí. Hlavně díky jemu bylo dílo v hodnotě 1,5 milionu korun dokončeno a slavnostně otevřeno 30. června 1963. V 70. letech byly vybudovány dva tenisové antukové kurty, v 80. letech postaveny nové kabiny a zastřešeny dvě tribuny. Po zničující povodni v roce 1998 došlo k budování rozsáhlého areálu.“

Zároveň dodal, že vedle hlavního stadionu jsou nyní k dispozici další travnatá hřiště na fotbal a tři travnatá hřiště na futsal. V roce 2010 se uskutečnila přestavba kabin. Od loňska slouží sportovcům a také veřejnosti workoutové hřiště s dvaceti prvky.

Dalším významným dnem v historii Městského stadionu Václava Šperla se tedy stal pátek 3. května 2019. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.