Areál Městského stadionu Václava Šperla v Dobrušce patří svou vybaveností mezi ojedinělá sportovní zařízení tohoto typu široko daleko. Jeho atraktivita a využitelnost však rekonstrukcí ještě vzroste.

Po slavnostním otevření, které se uskuteční 3. května, bude mít agilní oddíl atletiky SK Dobruška k dispozici tartanový ovál se šesti dráhami a je nadmíru jasné, že na starou škváru, která sloužila padesát let, atleti rádi zapomenou. Fotbalisté pro změnu získají nový kvalitní travnatý povrch na hlavním hřišti.

Celodenní program slavnostního otevření zahájí v 9 hodin studenti všech tří dobrušských středních škol, kteří se utkají ve Středoškolském poháru v atletice, fotbalu, nohejbalu a streetbasketbalu.

Výsledky budou vyhlášeny ve 14.30 hodin, kdy dojde i ke slavnostnímu přestřižení pásky. Chybět nemůže ani hudba – během odpoledne postupně vystoupí kapely Antitalent, Madhouse Company a Sto zvířat.

Od 16.30 hodin proběhne ukázkový trénink atletického oddílu SK Dobruška. Po celý den budou vystaveny stroje na údržbu fotbalových hřišť a fotografie z historie a současnosti stadionu.

Přestavba vyšla na téměř dvacet milionů korun, přičemž více než polovinu pokryla dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zbývajících osm milionů uhradí město Dobruška ze svého rozpočtu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.