Trasa začínala opět v Dobrušce, rodišti románové předlohy F. L. Věka, kde František Vladislav Hek přišel na svět 11. dubna 1769. Dál pokračovala ve směru Solnice - Rychnov n. Kn. - Pěčín - Žamberk - Kameničná - Slatina nad Zdobnicí - Javornice - Jaroslav - Panská Habrová - Kvasiny - Ještětice - Dobruška. Podle itineráře měli letos účastníci urazit 88 kilometrů.

Na úvod se ovšem veteráni představili v historickém centru Dobrušky, kde od 10 hodin defilovali na pěší zóně. Škoda, že nepříznivé počasí nedovolilo účast otevřeným automobilům.

Přesto byly členy pelotonu skvosty domácích i několika zahraničních značek. Snad největší pozornost poutal ten se „stříbrnou kočkou“ na kapotě, zvláště poté, co majitel ukázal „stádo koní“ ukryté pod ní.

Naopak u hráškově zeleného fiatu bylo i laikovi jasné, že majitel stroje myslí úplně na všechno, neboť s barvou karoserie ladily i obroučky slunečních brýlí. To majitel vozu značky Hillman si na palubní desce vozí i náhradní autíčko, zřejmě pro případ poruchy.

Pozorovatelům z řad obdivovatelů historických vozidel neušlo, že kolona nablýskaných mazlíčků měla i svoji ochranku v podobě zástupců ozbrojených složek – nechyběla totiž historická vojenská technika s uniformovanou posádkou a automobil Veřejné bezpečnosti s příslušníky dopravního inspektorátu.     

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.