Zatím poslední slavnostní shromáždění Oblastního spolku Českého červeného kříže v Rychnově nad Kněžnou se uskutečnilo v úterý 11. prosince.

„Z rukou ředitelky spolku Silvie Rožkové a místostarostky města Rychnov nad Kněžnou Jany Drejslové převzali svá ocenění “stříbrní” a “zlatí” dárci z regionu. Na stříbrnou medaili (20 odběrů) tentokrát dosáhlo jedenadvacet a na zlatou (40 odběrů) čtyřicet dárců. Slavnostního předávání se zúčastnilo na třicet z nich,” uvedla Zuzana Kschwendová, projektová manažerka.  

Na oceňované nezapomněly ani jejich zdravotní pojišťovny, jejichž zástupci jim předali malý dárek. Mezi čestnými hosty slavnostního podvečera nechyběl starosta města Rokytnice v Orlických horách Petr Hudousek, který přijel, aby těm svým, rokytnickým dárcům, osobně poděkoval a předal pozornost za město, v němž žijí. 

O sváteční atmosféru v adventním čase se v April hotelu Panorama v Rychnově nad Kněžnou postaral flétnový soubor Sarabanda, několikanásobný vítěz soutěže Českého rozhlasu Concerto Bohemia, dále také občerstvení z kuchyně hotelu a vločky sněhu, padajícího za okny.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.