Fotograficko-výtvarná výstava Krajina Lustig byla připravena v rámci programu AL90, série kulturních akcí při příležitosti 90. výročí narození Arnošta Lustiga a přibližuje spisovatele, který "Psal, aby mohl žít, a žil, aby mohl psát". 

Hosté vernisáže a účastníci třetího pokračování Dobrušské filmové klapky uvidí výjimečné a dosud nezveřejněné fotografie, dále karikatury a v neposlední řadě také kresby vzdáleného příbuzného Františka Lukáše z terezínského ghetta.      

Výstavu, jež symbolicky zahájí svou pouť z Prahy za svými návštěvníky právě v Dobrušce, uvede osobně Eva Lustigová, dcera spisovatele, a spolu s ní starosta Dobrušky Petr Lžíčař a vedoucí kina Pavel Štěpán. Na takové akci samozřejmě nemůže chybět ani slavnostní přípitek ve formě speciálního dobrušského piva uvařeného u příležitosti konání třetího ročníku filmové klapky.

Výjimečnost vernisáže potrhne i fakt, že během ní převezme zvláštní ocenění opočenský rodák Alois Fišárek, vynikající filmový střihač a majitel několika Českých lvů, který bude prohlášen osobností Rodného kraje Františka Kupky.

Výstava Krajina Lustig bude ve sladovně pivovaru v Dobrušce přístupná mimo dny konání Dobrušské filmové klapky také 22. září od 9 do 15 hodin, 28. a 29. září od 9 do 17 hodin, 6. a 13. října od 9 do 15 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.