Jedenáctiletá Anička se koncertu zúčastní se svou maminkou, jež se obrátila s prosbou o pomoc na Farní charitu v Dobrušce. „Při péči o svou dceru potřebuje velmi speciální pomůcky a jednou z nich je vertikalizační stojan, který doporučila odborná ošetřující lékařka. Tato pomůcka stojí ale 80 tisíc korun," uvedla ředitelka charity Jana Poláčková s tím, že zdravotní pojišťovna bohužel odmítla uhradit předpokládaných 50 tisíc z této částky.

Matka, pečující o zdravotně postiženou dceru, se tak dostala do komplikované situace a obrátila se mimo jiné i na Farní charitu v Dobrušce, která jí poskytla 15 tisíc korun z Tříkrálové sbírky. Další finance by měl přinést benefiční koncert Romana Peruckiho, jehož celý výtěžek je také určen pro nemocnou Aničku.  

Dojmy z hudby jistě umocní videoprojekce, kdy koncert bude z kůru kostela promítán do presbytáře, aby posluchači viděli varhaníka přímo v akci.

„Svou účastí zažijete nejen krásný koncert, ale pomůžete také s nákupem pomůcky pro Aničku,” vzkazuje dosud nerozhodnutým lidem ředitelka Farní charity v Dobrušce Jana Poláčková.

Koncert začíná v 15 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.