Na úvod si připomeňme, že osvětová kampaň Rozsviťme si klade za cíl podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou a zlepšit jejich možnosti i dostupnost léčby a rehabilitační péče.

Symbolem projektu je právě slunečnice - její jadérka podle organizátorů představují jednotlivé pacienty, okvětní lístky slunečnice zase aktivity nadačního fondu IMPULS a pacientských organizací. Stonek symbolizuje zdravou populaci, o níž se potřebují lidí s „ereskou“ opřít a listy na stoncích znázorňují podané pomocné ruce rodiny či přátel. Každé ráno navíc slunečnice otáčí hlavu za sluncem a jde vstříc nové naději - tak, jako pacienti s vážnou diagnózou.

„Uvědomili jsme si, že tato nemoc může postihnout kdekoho, a proto jsme se zapojili, abychom nemocné roztroušenou sklerózou podpořili,” uvedla vedoucí klubu Miroslava Nováková s tím, že od nápadu k realizaci uběhlo jen minimum dní.

Dále řekla, že bleskové přípravy zahrnovaly vedle objednání slunečnic, také propagaci iniciativy "pohodářů" prostřednictvím letáčků a samozřejmě vyhloubení jamek po poradě s městským zahradníkem i posekání trávníku v zahradě.

Vysazení proběhlo 29. května, tedy v úterý, které je dnem pravidelných setkání seniorů v klubové společenské místnosti. Dříve narozené potěšilo, že je osobně podpořil a ruku k dílu přiložil místostarosta města Tomáš Kytlík, který krásné žluté květy u klubu seniorů zasadil. Dvě slunečnice se tak zároveň staly další ozdobou zahrady, na níž nejen členové, ale i kolemjdoucí, obdivují krásně udržovaný "šnečí" bylinkový záhon.

Tento týden tedy klub Pohoda podpořil nemocné, příští týden se pro změnu vydá na cesty. V úterý 5. června vyrazí pětačtyřicet členů na zájezd za poznáním, tentokrát navštíví perlu jižních Čech - město Písek. Dramaturgii celodenní cesty připravila jako vždy vedoucí klubu Miroslava Nováková, která prozradila, že po místech v autobuse se doslova zaprášilo a kapacita byla naplněna během několika minut.   

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.