Dobrušskou pouť pravidelně zahajuje páteční večerní kulturní program, který navodí správnou náladu a sponzorsky ho zajišťují majitelé atrakcí ve spolupráci s městem.

Letos se o půl šesté představí dobrušské mažoretky, po nich přijde na řadu taneční skupina D-Rush Melounci. Od 19 hodin "obsadí" pódium zpěvačka Olga Lounová a její kapela. Večer vyvrcholí vystoupením Petry Janů, které začne v 21 hodin.

Stánky s občerstvením a pestrým sortimentem zboží se objeví nejen na náměstí F. L. Věka, ale také v Opočenské a Komenského ulici. Návštěvníci se mohou těšit na trdelníky, maso na grilu, dobrušské pivo, stánky s hračkami, ručními výrobky, šperky a další sortimentem.

Ani tentokrát nebudou v sobotu dopoledne chybět velmi žádané maďarské klobásky a jitrnice spolu vynikajícím vínem pocházejícím z révy, která zraje na sopečných svazích v blízkosti Balatonu. Zákazníky v maďarské stánku obsluhují zástupci města Ábrahámhegy, s nímž už mnoho let udržuje Dobruška partnerské styky.

S Dobrušskou poutí jsou však spojena i zásadní dopravní omezení ve středu města, z něhož musí být doprava odkloněna. Organizátoři doporučují sledovat značení a vozidla odstavit s dostatečným předstihem.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.