Můžeš stručně popsat průběh ústředního kola soutěže?

Do Prahy jsme přijeli asi v 13 hodin. Nahlásili jsme se v ZUŠ Jana Hanuše, kde probíhala soutěž. Potom jsme měli chvíli čas, tak jsme se šli podívat na Břevnovský klášter. Naše kategorie měla začít hrát v 16.30, ale kvůli zpoždění jsme přišli na řadu o hodinu později.

Jak hodnotila tvůj výkon porota – v čem jsi byl nejlepší?

Porota výkony nehodnotila slovně, ale pouze body. Ze všech skladeb, které zazněly v mé kategorii, jsem je měl technicky nejnáročnější. Dynamiku bych mohl zlepšit, ale technicky jsem skladby zahrál dobře. Myslím si, že nejlépe jsem hrál v krajském kole.

Které skladby jsi hrál?

Hrál jsem skladby Concertante od Emila Paladilheho a Suite Romantique od Roberta Planela, na které mě připravila paní učitelka Hana Novotná. Na klavír mě doprovázela paní učitelka Alena Moravcová. Skladby trvají celkem sedm a půl minuty.

Proč sis z mnoha nástrojů vybral zrovna saxofon a kdy jsi začal hrát?

Začal jsem hrát v šesti letech - nejprve na zobcovou flétnu. V průběhu hraní na flétnu jsem navštěvoval koncerty v dobrušské synagoze, a tam se mi zalíbil právě saxofon. Rozhodl jsem se, že na tento nástroj zkusím hrát, a začal jsem se tedy učit u paní učitelky Novotné. Nyní hraji již pátým rokem. Na soutěži jsem hrál na altový saxofon, ale nyní zkouším hrát i na sopránový. Na ZUŠ navštěvuji také literárně-dramatický obor.

Máš hudbu jako koníček nebo se jí chceš v budoucnu věnovat na profesionální úrovni?

V této otázce ještě sám nemám jasno. Teď studuji na osmiletém gymnáziu, kde jsem spokojený. Příští rok budu zkoušet přijímačky na konzervatoř, ale i kdybych uspěl, tak ještě nevím, jestli tam půjdu studovat.

Chodíš na koncerty – který hudebník se ti líbí? 

Poslouchám spíš moderní hudbu. Moje nejoblíbenější kapela je Imaginedragons. Hraju jak skladby jazzové, tak i klasické. Když se mi líbí nějaká skladba, stáhnu si noty z internetu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.