Petr Špaček, Jan Zvěřina, Jan Zemen a alternující Matěj Štěpánek prokázali krátce před odletem na turné do Japonska svoje umění i v obci pod Orlickými horami se šesti stovkami obyvatel a nadchli několik stovek návštěvníků.

V průběhu hudebního podvečera zazněly nejznámější klasické skladby jako Variace na rokokové téma od Čajkovského nebo Dvořákova Humoreska, ale také filmové melodie, rockové i popové hity v úpravě pro čtyři violoncella. Posluchači si vychutnali třeba skladby James Bond: Theme, Failling Slowly, Mr. Sandman, The Mission, ale také Nebe na zemi.

Jednotlivé skladby propojoval lehký humor a čtveřice i v něm dokazovala, že je naladěna na stejnou strunu s celým kostelem. Potlesk přicházel pokaždé, když cella utichla.

Atmosféra koncertu byla naprosto mimořádná a Prague Cello Quartet si opět podmanil své příznivce, kteří do Přepych dorazili z celého regionu, spolu s nimi i začínající violoncellisty ze základních uměleckých škol, zkrátka všechny, kteří do kostela sv. Prokopa neváhali přijít.

Stejně mimořádný byl také výtěžek koncertu. Sbírkové konto se díky štědrým dárcům rozrostlo o 26 290 korun. Nový zvon, který zvonař Petr Rudolf Manoušek odlil 23. dubna v nizozemském Astenu, zde posvětí už 28. července.  

Cyklus benefičních koncertů v Přepychách pokračuje téměř vzápětí, 25. května, kdy v rámci Noci kostelů vystoupí v 18 hodin varhaník Lukáš Koblása a sopranistka Nela Viktorová.    

Fantom opery v podání Prague Cello Quartet

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.