Sraz kabrioletů slavnostně zahájila dělostřelecká salva, poté se více než stovka naleštěných účastníků se sklopenou střechou vydala na spanilou jízdu regionem východních Čech.

Nedílnou součástí byla, dalo by se říci, módní přehlídka na Kupkově náměstí v Opočně, určená především zástupcům mužského pohlaví všech generací. Pohled na krásná auta, která během jízdy poskytují romantikům pocit volnosti a větru ve vlasech, si ovšem nenechaly ujít ani ženy – a možná mačkaly spouště fotoaparátů nebo mobilů ještě intenzivněji.

Pěší zónu v centru opočenského náměstí totiž zcela zaplnila auta značek Mazda, Opel, Mercedes, BMW, Peugeot, Fiat, Audi, Alfa Romeo, Chevrolet, MG, Ford, dorazili i rudí koně z Maranella – laky všech krasavců jen zářily, dokonale sladěné s „kabátem“ byly také interiéry, v některých případech i posádka.

Vidět tolik kabrioletů pohromadě se nepoštěstí každý den, a tak aktéři akce Kabrouši v Pevnosti přinesli radost nejen sobě, ale i těm, kterým se zatím obsadit svoji garáž podobným skvostem nepoštěstilo.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.