Na březen výbor klubu pod vedení Miroslavy Novákové připravil mimo pravidelných setkání dvě stěžejní zajímavé akce. „V úterý 13. března bude na všetečné otázky odpovídat Hana Ezop, která v současnosti vystavuje fotografie z pobytu na Aljašce v Městské knihovně v Kostelci nad Orlicí,” uvedla vedoucí klubu.

Dále prozradila, že Hana Ezop, velice skromná a úspěšná výtvarnice, která je navíc členkou klubu seniorů Pohoda, má za sebou úspěšnou besedu právě v kostelecké knihovně. Setkání se uskuteční ve společenské místnosti klubu a začne ve 14.30 hodin.  

Zatímco už samotný pojem Aljaška vyvolává téměř v každém z nás představu sněhu a zimy, další akce pro "pohodáře" z Kostelce nad Orlicí bude jednoznačně ve znamení jara.  

Senioři se seznámí s novými trendy ve výzdobě k Velikonocům, a to přímo na první jarní den, ve středu 21. března. „Obětavé a oblíbené květinářky z provozovny Pomněnka se s námi podělí o bohaté zkušenosti a také předvedou, jak si upravit například slavnostní stůl. Některé výrobky si přitom účastníci mohou přímo na místě zakoupit,” doplnila Miroslava Nováková.

Akce ve znamení nejkrásnějšího ročního období začíná v prostorách klubu Pohoda v 18 hodin.

Ani v dalších měsících nebude Pohoda zahálet. Podle informací se na květen připravuje beseda s kosteleckým rodákem, akademickým sochařem a medailérem Zdeňkem Kolářským, který patří mezi nejvýznamnější české autory mincí a medailí.

Velice oblíbenými akcemi klubu jsou také zájezdy. Svědčí o tom vždy počet zájemců o místo v autobuse, který mnohdy převyšuje kapacitu. Na letošek připravuje vedoucí klubu pro své "ovečky" poznávací zájezd do Písku, jednoho z nejnavštěvovanějších a architektonicky nejkrásnějších jihočeských měst.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.