Co především doporučíte návštěvníkovi, který přijede do Dobrušky právě v těchto dnech úplně poprvé?

I v zimní sezóně navštěvují naše město turisté. Často přijíždějí z horských středisek a mají zájem o památky, sportovní i kulturní vyžití. Přestože jsou všechny muzejní expozice v zimě zavřené, je možné se předem domluvit například s pracovníky muzea na možnosti prohlídky muzejních expozic.

V informačním centru lze předem dohodnout prohlídku radniční věže. Z jejího ochozu je při slunečném počasí krásný výhled na zasněžené Orlické hory a při velkém štěstí i na Krkonoše.

U nás také zapůjčujeme klíč k prohlídce židovského hřbitova, o židovské památky je stále velký zájem. Návštěvníci Dobrušky mohou využít služeb krytého bazénu, sauny, fitcentra a zasportovat si na bowlingu. Bohatý program nabízí Společenské centrum Kino 70 a město pořádá řadu zajímavých výstav. Doporučujeme výborné kavárny a restaurace. Máme k dispozici i řadu tipů na výlety v okolí.

Jaké služby běžně nabízíte? 

Samozřejmě prodej průvodců, map, pohlednic, propagačních materiálů a upomínkových předmětů. Dál se jedná o prodej vstupenek na kulturní a společenské akce v Dobrušce a také prodej a rezervace vstupenek on–line agentur TICKET-ART a KUP VSTUPENKU.

Zájemce u nás dostane informace o kulturních památkách a turistických zajímavostech, všeobecné informace o kulturních, sportovních a společenských akcích ve městě a přilehlém okolí, informace o turistických zajímavostech v Dobrušce a okolí, cyklotrasách a turistických trasách.

Dále podáváme informace o jízdních řádech veřejné dopravy, o službách ve městě nebo o umístění jednotlivých odborů městského úřadu a jejich kompetencích. Přijímáme články do městského zpravodaje, zveřejňujeme kulturní, sportovní a společenské akce v Dobrušce a blízkém okolí na internetových stránkách města.

Po vzájemné dohodě nabízíme zasílání měsíčních přehledů o kulturních a sportovních akcích v Dobrušce a přilehlém okolí na e-mailové adresy. IC zajišťuje také kopírování, skenování, laminování. Široké veřejnosti nabízíme přístup na internet, a to každý den v otevírací době.  

Jsou v hlavní turistické sezóně vaše služby rozšířeny?

V hlavní sezóně máme otevřeno sedm dní v týdnu. Pondělí až pátek 8-12 a 13-17, soboty, neděle a svátky 9-12 a 13-16 hodin.

Prodáváte i suvenýry, nebo si je turista koupí během návštěvy konkrétní památky či místního muzea?

Informační centrum prodává také suvenýry, které může turista zakoupit v jednotlivých expozicích, sortiment máme rozšířený o další druhy zboží jako je např. keramika s dobrušskými motivy nebo regionální literatura.

Vzpomenete si na nějaký neobvyklý požadavek klienta, který vás zaskočil nebo rozesmál?

Během sezóny tu máme spoustu zajímavých dotazů, které nás někdy zaskočí nebo pobaví. Dotazy tipu „co tu máte nového“, „co mám koupit manželce k narozeninám“, nebo „běžte odházet sníh z chodníků na Cháborách“ nás už nezaskočí, ale co se nám nyní vybavuje, tak např. v lednu tu turisté zapomněli svého domácího mazlíčka – pejska. Ale vrátili se pro něj.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.