Mladý týnišťský big band je opravdu nezklamal. Na dvou naprosto vyprodaných novoročních koncertech kapela 7. ledna jasně dokázala, že zraje jako víno.

Muzikanti pod vedením zakladatele orchestru a kapelníka v jedné osobě - Pavla Plašila - totiž stylově přenesli své příznivce do první poloviny minulého století a nabídli jim unikátní návštěvu prvorepublikového kabaretu.

Vedle skladeb George Gershwina a Jaroslava Ježka si posluchači náležitě vychutnali hudbu Václava Pokorného, Jiřího Traxlera, skladby zahraničních ikon Bennyho Goodmana, Luise Primy, Glenna Millera, písně z filmů, v nichž exceloval Oldřich Nový, stejně jako třeba z muzikálů.

Už po necelých dvou měsících Mladý týnišťský big band hlasí: „Nezahálíme a pilně zkoušíme, i když prvorepubliková vlna po novoročním koncertě v nás stále dřímá dál...“

Program má orchestr poměrně nabitý:

24. března - Festival R. A. Dvorského - Dvůr Králové nad Labem (a s kým jiným než se zpěvákem Martinem Růžou)

21. dubna - Sborový festival Svitavy v muzikálovém hávu (velká výzva)

28. dubna - Festival Jiřího Šlitra - Rychnov nad Kněžnou (a jak jinak než 20. a 30. léta se Zdeničkou Kolaříkovou a Pavlem Švestkou)

1. a 2. června - 23. týnišťský swingový festival Jardy Marčíka (program festivalu již naleznete na www.zustyniste.cz v sekci swingový festival)

8. až 10. června - pravděpodobně v Litvínově na přehlídce big bandů

16. června - Vítání léta - Doudleby nad Orlicí (tentokrát s hosty - Lee Andrew Davison a Otto Hejnic)

18. srpna - Pivní slavnosti – Holice

Zveřejněný kalendář dokazuje, že je kapela pravidelně zvána na festivaly a přehlídky po celé České republice.

Z úspěchů nutno vyzvednout 1. místo na Mezinárodním festivalu Děčín 2003, pravidelná čelní umístění v ústředních kolech celostátní soutěže jazzových orchestru ZUŠ.

Týnišťský big band často spolupracuje s předními českými jazzovými i populárními osobnostmi. Stačí jmenovat Felixe Slováčka, Laďu Kerndla, Jitku Zelenkovou, v posledních letech se stali hostem kapely zpěvačka Kamila Nývltová, Martin Chodúr, Dasha, Jan Smigmator, Ondřej Ruml nebo Eva Emingerová.

Kapela si také velmi považuje společných koncertů s dnes již nežijícími jazzovými legendami Vlastou Průchovou, Karlem Hálou či Jaromírem Hniličkou.   

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.