Městský stadion Václava Šperla v Dobrušce, který lze bez nadsázky považovat za jeden z nejmodernějších multifunkčních sportovních areálů v regionu, tedy během slunečného prvomájového odpoledne ožil nejen pohybuchtivými dětmi a dospělými, ale také těmi, kteří mají dobré srdce a chtějí pomáhat.

Na otázku, co bylo impulsem pro tuto akci, odpověděl Ivan Koláčný, předseda Sportovního klubu Dobruška: „Vše vzniklo tak, že naši nizozemští partneři vybrali peníze, které chtěli věnovat na podporu Farní charity v Dobrušce, nejlépe ale prostřednictvím nějaké akce. Navrhli jsme tedy Běh pro dobrou věc, což uvítali.”

Zaběhnutím minimálně jednoho atletického oválu o klasické délce čtyři sta metrů přispěl každý účastník na zakoupení oxygenerátoru. Méně trénovaným jedincům bylo dovoleno absolvovat trať i na vlastní (popř. zapůjčené) koloběžce. Medaile na památku účasti vyrobila Základní škola v Opočenské ulici v Dobrušce. Na dětské běžce čekala navíc po zdolání povinné trati odměna v podobě drobné hračky přímo z nizozemského Ter Aaru. 

K potěše pořadatelů bylo na dobrušském atletickém oválu v neděli 1. května opravdu živo. Běžci všech věkových skupin, jasně identifikovatelní zejména ti v "reprezentačních" dresech oranjes, další s červenobílomodrou trikolórou na tváři, ukrajovali metry a také nezapomněli vhodit příslušnou částku do "pokladničky".

Někteří dokonce nejenže běželi pro dobrou věc, ale stihli zároveň trénovat své dovednosti v lakrosu, které vzápětí také využili.  

A výtěžek? „Vyběháno bylo 7866 korun, dalších 7500 korun přidala nizozemská strana. Rovných 10 tisíc korun věnujeme Dobrušské charitě na nákup přenosného dýchacích přístroje, 5366 korun dostanou na činnost naši nejmenší atleti,” řekl Ivan Koláčný.

Pro návštěvníky charitativního odpoledne, mezi nimiž nechyběl ani starosta Dobrušky Petr Lžíčař, připravil Sportovní klub Dobruška i zajímavý do doprovodný program. Vyzkoušet bylo možné atletické disciplíny jako skok do dálky, hod oštěpem, dráhu pro děti a také v Čechách zatím poněkud sporadicky využívané outdoorové hry jako kanjam nebo pétanque, z míčových her pak basketbal.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.