Kapacita hlediště kina v Týništi nad Orlicí byla vyčerpána téměř vzápětí, a tak novoroční koncerty musely být 11. ledna dokonce dva.

Ani tentokrát neporušil Mladý týnišťský big band tradici a své vystoupení "okořenil" účastí hosta. Této role se letos zhostila s grácií a šarmem Eva Emingerová, která hudební fanoušky v Týništi nadchla nejen zpěvem, ale i živelností a bezprostředností.

Jakmile vzala do ruky mikrofon, posluchače si doslova podmanila. Písně jako Paper Moon, Georgia on my mind, Smile nebo When I fallin Love měly říz a sametový hlas skvělé zpěvačky jim dával ten správný „šmrnc“. Atmosféru koncertů si užívala si samotná Eva Emingerová a své dojmy vyjádřila stručně, ale naprosto jasně, když konstatovala: „Bylo to úžasné!“

O nic pozadu ovšem nezůstal tradiční účastník novoročních koncertů Mladého týnišťského big bandu, v Týništi velmi populární Martin Růža, který (ač zdravotně indisponován) dokázal, že rok od roku hlasově roste ve vynikajícího interpreta. Jeho Man in The Mirror, Crazy Little Think, Getaway nebo Vyznanie sklidily zcela po právu mimořádný aplaus.

Big band nejen skvěle doprovázel oba zpěváky, ale zároveň se prezentoval instrumentálkami. Návštěvníci měli možnost slyšet skladby, jimiž kapela v roce 2014 oslnila na patnáctém ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Děčíně, kde získala první místo ve zlatém pásmu.  

Pro nezainteresované čtenáře dodejme, že Mladý týnišťský big band se hudební scéně pohybuje již více než dvacet let a za tu dobu se v něm vystřídalo mnoho desítek muzikantů, z nichž převážná část byla žáky a absolventy ZUŠ v Týništi nad Orlicí.

Je proto naprosto obdivuhodné, jak dlouho a na jak vynikající úrovni se kapelníkovi Pavlu Plašilovi, který je i ředitelem "zušky", daří tak velkou kapelu „držet pohromadě“.           

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.