Již před několika lety se Hronovští rozhodli, že jejich vánoční jarmark se bude konat týden před první adventní nedělí. Letos bychom jej mohli dokonce nazývat Kateřinským, neboť v neděli 25. listopadu oslaví svátek všechny dívky a ženy s krásným jménem Kateřina.

Nejen Kateřiny však do Hronova v tento den zveme. Na všechny návštěvníky budou na náměstí Čs. armády a v Sále J. Čapka čekat stánky s občerstvením i různorodým zbožím. Účast přislíbili mimo jiné prodejci valašských frgálů, výrobků z ovčí vlny, vánočních vykrajovátek a ozdob, šperků, langošů, trdelníků, vánočních perníků či medovníků. Na své si přijdou i milovníci špaldového mlsání, příborských oříšků a holandských sýrů. Vánoční atmosféru jistě navodí všudypřítomná vůně svařáku a výborné medoviny.

Od 9.00 hodin se v Sále J. Čapka rozjede i bohatý doprovodný program. S představením Těšíme se na Vánoce vystoupí žáci ZŠ Velký Dřevíč, s Vánočními dobrotami se představí děti z Mateřské školy Hronov. Taneční a pohybová vystoupení zajistí děti z DDM Domina Hronov.

Po obědě bude následovat tradiční hudební vystoupení Dechového orchestru mladých ze ZUŠ Hronov. Od 14.30 hodin zahraje k příjemnému poslechu dámská hudební skupina Damtrio. Součástí doprovodného programu je i tvořivá dílnička pro děti. Na balkoně Sálu J. Čapka si vyrobí z papírových ruliček čerty, Mikuláše či andílky.

A jelikož se blíží čas čertů a Mikulášů je připraven pro děti od 16.00 hodin v Jiráskově divadle Velký Mikulášský program. Loutkové divadlo Kozlík zahraje pro děti loutkové představení s názvem O Luciáškovi, nezbedném čertíkovi. A pokud malí diváci vydrží až do konce, setkají se na podiu s opravdovým Mikulášem a čertem, kteří jim podle zásluh rozdají mikulášskou nadílku.

Díky spolupráci Kulturního střediska s Muzeem Náchodska se již druhým rokem daří načasovat zahájení vánoční výstavy v Rodném domku právě na den vánočních trhů. Ne jinak tomu bude i letos, kdy se v této nejznámější roubené chaloupce Hronovska můžete těšit na výstavu vánočních ozdob s názvem Třpyt Vánoc.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.