Oslavy zahájí ve čtvrtek 4. října v 17.00 hodin vernisáž výstavy 100 let republiky. Během vernisáže bude navíc možnost Nevrátí se, mrtvi jsou, kterou představí její autoři Mgr. Věra Vlčková a Mgr. Jan Čížek. Výstava, na které se návštěvníci seznámí nejen s osudy legionářů z hronovského regionu či dobovými fotografiemi zachycujícími vyhlášení samostatné republiky, potrvá ve foyer Sálu J. Čapka až do 31. října.

Páteční (5. 10.) dopoledne a podvečer potěšíme milovníky historie týkající se první světové války. Přednáška Radka Vorla, předsedy Československé obce legionářské, jednoty Hradec Králové, a Martina Tichého bude obohacena i o promítání filmu o legionářích.

Sobotní den (6. 10.) potkají hronovští ve městě nejen své sousedy, ale i legionáře, šermíře, vojáky. Hlavní program proběhne v parku A. Jiráska. Od 10.00 do 17.00 hodin zde budou na jarmarku stánky nejen s občerstvením, nedaleko pódia rozloží vojáci své stany, zbraně i lazaret.

Na pódiu se seznámí publikum s dobovou vojenskou výzbrojí a výstrojí, proběhne módní přehlídka, před pódiem zařinčí zbraně šermířů z třicetileté války. V pravé poledne zahraje k poslechu Dechový orchestr ZUŠ Hronov.

K uctění památky padlých hrdinů se vydáme před 14. hodinou na vojenský hřbitov, odkud vyjde ve 14.50 hodin průvod jednotek, které budou na náměstí před divadlem slavnostně dekorovány. V Malém sále Jiráskova divadla se můžete od 17.00 hodin setkat a podiskutovat s novodobými veterány. Po celý den bude v parku připravena dětská zóna s atrakcemi a k vidění budou ve městě i tři historické vozy firmy Wikov.

V neděli 7. října zakončí oslavy od 18.00hod v Jiráskově divadle večerní koncert 6NaChodníku s Miloňem Čepelkou. Společně si připravili komponovaný pořad s názvem Století poetů.  

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.