Letos se již šestým rokem sejdou jaroměřští železniční modeláři se svými příznivci a obdivovateli nad výsledky své celoroční práce v krásných prostorách Městského muzea na Husově ulici. Tentokrát si připravili pro malé i velké návštěvníky malé překvapení.

Začali stavět ve svém modelářském měřítku místní zastávku ČD. Ta bude připravena ke zhlédnutí společně s ostatními díly jejich modulové železnice o celkové délce 32 metrů v přízemních prostorách muzea. Z ochozu v prvním patře bude jistě zajímavý "letecký" pohled na digitálně řízené osobní i nákladní soupravy tahané parními a dieselovými lokomotivami.

Na již dříve provozovaném dílu kolejiště, který představuje část trati procházející podél ulice Bulharská, byly dokončeny práce na terénu a pomalu přibývají budovy, které se zde nacházejí. Veškerá krajina a budovy jsou dílem dětí, které pravidelně navštěvují modelářský kroužek. Novinkou bude zahájená stavba modelu železniční zastávky Jaroměř.

Na letošní výstavě se budou výraznou měrou podílet i železniční modeláři, zabývající se výrobou různých doplňků a stavebnic pro tvorbu krajiny. Malí i velcí si budou moci pod dohledem autorů stavebnic vyzkoušet na našich dílničkách postavit vlastní domeček a zasadit jej do kousku krajinky. Odnesou si tak vlastnoručně vytvořené - mnohdy své první - dioráma.

Pevně věřím, že se výstava ponese opět v přátelské a hlavně pohodové předvánoční atmosféře a že si mnoho z nás najde chvilku se zastavit ve vánočním shonu a na chvíli se spolu se svými dětmi ponořit do světa malých vláčků. Určitě si na své přijdou jak ti malí, tak i velcí. Vždyť pohled na malou železniční soupravu vlnící se modelovou krajinou potěší oko všech věkových kategorií.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.