V místě, kde papír ožívá, najde zábavu neje celá rodina, ale i celá školní skupina.

Pod heslem ODLEP SE Z MOBILU/PŘÍLEP SE K MUZEU připravilo Muzeum řadu novinek. Muzeum papírových modelů je také jediné muzeum v Královéhradeckém kraji, které má cerfifikát Baby friendly.

První s názvem Loupež v Muzeu děti seznámí s nově upravenou expozicí Muzea a nejvýznamnějšími exponáty hravou formou. V Muzeu se totiž stala loupež, podezřelých je hned několik. Podaří se dětem ztracený model vypátrat? 

Další program, který Muzeum papírových modelů připravilo, nese název Historie města Police nad Metují. Tento vzdělávací program seznamuje žáky s historií města prostřednictvím městské zástavby a nejzajímavějších architektury. Setkání k tomuto tématu proběhne formou práce s pracovními listy a exkurzí po významných pamětihodnostech.

Významní rodáci, toť další nový program pro školní skupiny. V Polici nad Metují žilo a tvořilo mnoho zajímavých osobností. Vzdělávací program představí formou her, výtvarných, dramatických, literárních aktivit žáky s významnými osobnostmi, jejichž jméno je spjato s městem Police nad Metují. Po absolvování tohoto programu je možné se domluvit na programu, který bude zaměřen na konkrétní jednu osobnost a žáci si tak hravou formou svou znalost prohloubí.

Stávající program Nůžky, papír lepidlo dostal také nový kabát a školní skupinu lektor povede reinstalovanou  expozicí, která je spojená s výtvarnou reakcí na návštěvu v Muzeu papírových modelů. Děti se seznámí se svou první vystřihovánkou.

Vzdělávací program ABC seznámí žáky s legendárním časopisem ABC. Představí dětem jeden den modeláře a součástí programu je také prohlídka Muzea s pracovními listy. Součástí programu je výtvarná dílna, kde si děti zkusí vytvořit svůj vlastní model.

Muzeum chystá další programy na září:

Jak to chodí v Muzeu - Program žáky seznámí se základní terminologií oboru, ukáže jim zákulisí muzea a představí činnosti, které instituce muzea vykonává. Vyzkouší si práci v depozitu a dozví se, co obnáší uspořádat zajímavou výstavu.

Pojďte s námi do Muzea - Program seznámí formou her a výtvarné činnosti děti s tím, jak to v muzeu či galerii chodí, program je vhodný pro skupiny, které se chystají poprvé do muzea, galerie či jiné podobné instituce.

Jak se staví dům - Vzdělávací program k nové instalaci Sálu architektury v Muzeu papírových modelů. Děti se hravou formou seznámí s celým procesem, jak se v dnešní době staví dům.

Já, architekt - Program je vytvořen k nové instalaci Sálu architektury v Muzeu papírových modelů. Děti se seznámí s historickým vývojem architektury. Na příkladech představy nejvýraznější slohy v Čechách a jeho představitele. Pomocí pracovních listů a interaktivních činností – haptiky a výtvarných aktivit. Pomůže dětem si osvojit elementární principy jednotlivých vývojových epoch.

Po absolvování tohoto programu je možné se individuálně domluvit na program zaměřený na jednu vývojovou epochu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.