Na děti budou dohlížet a aktivity organizovat zkušení kvalifikovaní pečovatelé.
Děti mají zajištěný celodenní tematický program v čase 7:30 – 15:30 hodin.
Během každého tábora bude pro děti připraven speciální animační program přímo pro skupinu profesionálem, takže se budou učit od těch nejlepších. Maximální počet dětí na tábor: 15 dětí.

Během léta proběhnou tři tábory pro děti do 6 let v Mateřském centru MC MaMiNa v Polici nad Metují. Program těchto táborů je zaměřen na podporu dětí v pohybu. Děti budou co nejvíce venku, na hřištích a hrát hry.

Touha malých dětí hýbat se, je stejně přirozená, jako jejich touha po poznávání nových věcí. Právě pohyb jim umožňuje objevovat svůj životní prostor a nová místa. Pohyb a motorika úzce souvisí s centrálním nervovým systémem a s tím, jak se v dětství vyvíjí. Uvědomujeme si důležitost pohybu v dětském věku a chceme přispět k tomu, aby děti k pohybu získaly přirozeně pozitivní vztah.

Dle počasí se děti budou pohybovat v mateřském centru, venku nebo v Sokolovně. Hry, básničky, říkanky, písničky a tanečky, to bude nedílnou součástí programu. Zábavný týden plný pohybu v přírodě a poznávání nových kamarádů. Děti budou držet polední klid.

Další dva příměstské tábory pro děti od 6 let proběhnou v Muzeu papírových modelů. Tam děti skrze výtvarné umění a vlastní tvořivost za týden objeví celý svět. Čeká na ně řada rozmanitých výtvarných technik a her. Dalším záměrem je zlepšit jejich vlastní pohled na sebe sama, na vlastní snažení a práci ve škole. Dle počasí bude v programu i návštěva polického koupaliště.

Další informace k jednotlivým táborům najdete na facebooku Příměstské tábory v Polici nad Metují.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.