Výstava Světlo Zvuk Prostor, určená dětem i dospělým, představí formou interaktivních instalací, zvukových a video performancí ukázky práce studentů tří samostatných ateliérů katedry umění Technické univerzity Liberec. Jedná se o ateliér doc. M.A. Jana Stolína, ateliér Samana Saffariana a ateliér MgA. Richarda Loskota. 

„Jde o experimentální galerijní projekt primárně zaměřený na dětského diváka. Jeho náplní budou kurátorsky vedené výstavy respektovaných autorů mladé a střední generace, které by měly děti a jejich rodiče vstřícnou formou uvádět do světa současného umění. Nejde v něm o to přiblížit se dětem pomocí infantilní stylizace, ale pokusit se vytvořit takový výstavní formát, který by byl schopen zprostředkovat živá témata, techniky i výtvarná média, která by bylo možné prostřednictvím doprovodných programů dále rozvíjet," vysvětluje Radek Wohlmuth, kurátor dětského Lapidária, historik umění, výtvarný kritik, publicista a nezávislý kurátor. 

Výstava v Lapidáriu vzniká pod taktovkou Maiwaldovy akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov a bude přístupná po předchozím objednání vždy od pondělí do pátku mezi 10.  a 16. hodinou. Termíny víkendových prohlídek naleznou zájemci v kalendáři akcí na webu kláštera.

Návštěvu výstavy je třeba 2 dny předem rezervovat na emailu ma@klastebroumov.cz nebo na telefonu 603 271 426.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.