Národní kulturní památka broumovského kláštera ožije Adventním trhem již tuto neděli 17. prosince od 8:30 hodin. Kolem padesát prodejců z celých východních Čech tu bude do 13 hodin prodávat vánoční dekorace, regionální produkty, pečivo, jmelí, sirupy, hračky a jiné výrobky.

Děti si budou moci v Adventních dílnách ve středověké klášterní písárně vyrobit tašku s originálním potiskem. Chybět nebude ani občerstvení či živá hudba pod vedením Štěpána Přibyla.

Kdo by si chtěl prohlédnout vnitřní prostory kláštera, bude mít možnost při Adventních prohlídkách. Ty budou probíhat v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Vstupné pro dospělé bude 120 korun, pro děti 60 korun.

V revitalizovaných přízemních prostorách kláštera je také zdarma zpřístupněna expozice Infobod, odhalující přírodní, geologické či historické zajímavosti broumovského regionu. V Lapidáriu je také přístupná výstava fotografií Landschaft

Na trhy večer naváže Adventní koncert Stěnavanu, který se uskuteční v 19 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha. Vstupné je dobrovolné.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.