Náchodští kriminalisté v minulých dnech dopadli 30letého muže, který jim již delší domu nedal spát. Obvinili ho, že od prosince 2017 do současné doby neoprávněně vnikl a kradl v nejméně šesti rodinných domech v obcích Vysokov a Provodov-Šonov.

Kradl jako straky, i modely vláčků

Jeho poslední výprava za majetkem druhých v pátek 23. února mu však štěstí nepřinesla. Jakmile na linku 158 přijali policisté oznámení, že v Šonově byl opět vykraden dům, neváhali ani vteřinu a rozhodili policejní sítě.

Z dřívějšího vyšetřování měli nastudovaný pohyb a zvyklosti pachatele, takže si pro nezvaného návštěvníka dojeli, ještě než mohl opět zmizet. Muž, kterého zadrželi na peróně jednoho místního nádraží i s věcmi z posledního vloupání, se po převozu na služebnu při výslechu přiznal i k dalším pěti vloupáním „do série“ a policistům už jen potvrdil, že lapli toho pravého.

„Zajímavé ovšem bylo, že za lupem na Náchodsko muž přijížděl až z Mělnicka. Místní kraj prý poznal jako mladistvý při svém pobytu ve výchovném zařízení a zalíbilo se mu tady," informovala policejní mluvčí Eva Prachařová.  

Způsobil škodu ve výši nejméně 306 500 korun. Muže zajímaly hlavně peníze, cennosti a snadno zpeněžitelné předměty jako mince apod. Některé z odcizených věcí se podařilo kriminalistům zajistit, jednalo se o peníze, známky, mince nebo historické vláčky, ty poputují zpět k majitelům.

Nenechavému Středočechovi hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let, nebo trest peněžitý.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.