Jezdí se do příhraničních obcí, kde už jsou na nápor připraveni a obchod probíhá většinou v české měně. U Náchoda je to tržnice v obci Kudowa Zdroj. K tomu se ještě přidává hustá kamionová doprava na tahu na Klodsko a Wroclaw a v Náchoodě potom není k hnutí.

Situace se opakuje každoročně několikrát, obchvat Náchoda je přes různé sliby v nedohlednu.

Snaží se regulovat dopravu

Vzhledem k vytváření kolon na silnici 1/33 už od čtvrtka dopravní policisté na vysokovském kopci před Náchodem monitorují dopravu a podle aktuální situace po předchozí dohodě s trutnovskými policisty v Jaroměři dávkově odklánějí tranzitní dopravu směrem na Červený Kostelec a Trutnov s cílem rozmělnit počty vozidel na více komunikací.

„Řidiči jedoucí po trase Jaroměř – Náchod by měli po celý den počítat s tvořením kolon a možným zdržením v zácpě, zvláště pak v odpoledních hodinách. Dopravní policie bude po celý tento čas v terénu monitorovat a regulovat průjezd nákladních i osobních vozidel, tak aby co nejvíce usnadnili provoz a zároveň aby přispěli k jeho většímu bezpečí pro motoristy i další účastníky silničního provozu,” informovala mluvčí Policie ČR v Náchodě Eva Prachařová.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.