Z pražského Karlova mostu se po měsíci přesunula nejvyšší celoroční soutěž do srdce Českého ráje. Přestože se tu jednalo o extraligovou premiéru, soutěž překvapila svojí připraveností.

Očekávány byly výsledky podobné těm z Prahy. Další měsíc přípravy a týmové omluvenky, se kterými kluby přijely, však s pořadím zamíchaly.

Juniorským překvapením byl Petr Svoboda ze Židlochovic, který při své premiéře podal v kategorii do 75 kg nejvyrovnanější výkony. Na obě ruce skončil stříbrný.

Sloučené kategorii žen vévodila reprezentantka Monika Slováková (AWC Vysočina), která si hravě poradila se všemi soupeřkami.

Překvapil také podivínský Dorazil, startující po téměř půlroční pauze. Ve finále na něj nestačil Zouhar ze Židlochovic. Vítězstvím potvrdil na pravačku skvělý výkon z Prahy Michal Zapletal (AWC Sokol Židlochovice).

Nejslabší byla kategorie do 80 kg. Juniorský reprezentant Radek Klein (AWC Sokol Židlochovice) dokonce na poslední chvíli přešel o třídu výš. "Teď, během přípravy na mistrovství světa v Las Vegas musím sbírat s každým startem důležité zkušenosti. Ty bych v osmdesátce nezískal," dodal Klein. Levou ruku zvítězil židlochovický Nentvich, když ve finále nedal šanci Vondruškovi (AWK Strmilov).

I přes váhový deficit se v devadesátce Kleinovi dařilo. Porazil favorizovaného Koňaříka a skončil třetí. Největším překvapením tu však byl Milan Hyršal (AWK Dolní Bousov). Přestože by své předchozí extraligové starty spočítal na prstech jedné ruky, levačku zvítězil bez jediné prohry a na pravou bral stříbro.

V kategorii do 100 kg se dařilo oběma reprezentantům Svačinovi (AWK Sokol Podivín) a Studénkovi (AWK Hluk). V jejich finále na pravačku byl úspěšnější první jmenovaný.

Královskou třídu nad 100 kg zvítězil na pravačku Roman Němec. Ukončil tak dlouhou šňůru vítězství Františka Živného ze stejného klubu. Na pravou ruku podlehl hluckému Tesaříkovi a bral stříbro.

V soutěži týmů zvítězil se ziskem 162 bodů AWC Sokol Židlochovice, následovaný Podivínem se 127 body. Třetí nejúspěšnější byl tým AWK Milovice.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.