„Setkání rektorů v Hradci Králové vnímám jako výjimečné hned ze dvou úhlů pohledu. Tu čest hostit vzácné kolegyně rektorky a kolegy rektory máme na Univerzitě Hradec Králové po osmi letech. ČKR tu zasedala naposledy v roce 2011. Jedinečné bude zasedání také tím, že si ze svého středu budeme volit úplně nové předsednictvo,“ prozradil o chystaném zasedání člen Pléna ČKR a rektor UHK Kamil Kuča.

Toho se zúčastní také ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a další významní představitelé MŠMT, kteří budou s přítomnými řešit aktuální problémy vysokého školství. Volba nového předsedy a místopředsedů ČKR je pak hlavním programem neveřejného jednání. Dalším zásadním tématem bude hodnocení vysokých škol ČR podle nové Metodiky 17+ a s tím související diskuze přítomných rektorek a rektorů.

151. zasedání Pléna České konference rektorů vyvrcholí tiskovou konferencí v královéhradeckém Hotelu Nové Adalbertinum, a to v 15:30. U té příležitosti seznámí plénum veřejnost s výsledky voleb nového předsednictva ČKR a přítomní novináři tak budou moct využít unikátní příležitosti prvních rozhovorů s novými funkcionáři.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.