Nejen o studiu a vědecké činnosti je totiž život v univerzitním kampusu Na Soutoku v Hradci Králové.

Proto se Univerzita Hradec Králové v letošním roce zapojila do celosvětové soutěže Red Bull Paper Wings, a to výše zmíněnou organizací kvalifikačního kola. Na finále, které se pak konalo 30. dubna na letišti v Moravské Třebové, se z pěti kvalifikačních kol, jež proběhla v pěti městech, kvalifikovalo celkem 20 finalistů. Z kvalifikačního kola konaného na UHK postoupili studenti Pavel Krejčí, Michal Kořínek, Robin Havran a Antonín Kolář.

Vyslancům v barvách Univerzity Hradec Králové se dařilo na výbornou. V hodu do dálky obsadil Pavel Krejčí a Michal Kořínek 2., respektive 3. místo. Ještě lépe se ale dařilo Antonínu Kolářovi, který v kategorii "airtime", tedy v soutěži o nejdéle plachtící vlaštovku, dokonce vytvořil národní rekord a s časem 9,76 s tak vyhrál svou kategorii. 

Všem reprezentantům Univerzity Hradec Králové srdečně gratulujeme a Antonínu Kolářovi držíme palce na vítězný hod vlaštovkou v rámci Mistrovství světa v Salzburgu, do kterého se zapojují soutěžící z více než 400 univerzit z 60 zemí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.